[  програми  ]
Діяльність соціологічної лабораторії Херсонської обласної організації КВУ


Херсонська обласна організація КВУ одним із пріоритетних напрямків своєї роботи визначила спостереження і вивчення процесу формування такого важливого інституту громадянського суспільства, як громадська думка. З цією метою створено соціологічну лабораторію ХОО КВУ, до складу якої увійшли досвідчені і молоді соціологи, аматори демоскопічних досліджень. Лабораторія створена з допомогою соціологічного центру “Взаємодія”, який має вже десятилітню історію, цікавий досвід і значний науковий потенціал.

Мета діяльності лабораторії – спостереження за функціонуванням громадської думки в нашому регіоні під час виборів, вивчення технологій впливу політичних сил на громадську думку, поширення ідей відкритого суспільства (громадяни повинні мати свою думку стосовно важливих політичних проблем і мати можливість вільно її висловлювати), вивчення громадського сприймання політичної системи суспільства і політичних процесів, які відбуваються. Кінець кінцем, робота лабораторії – це теж форма політичної участі, копітка робота по просуванню демократії та демократичних цінностей в регіоні. Для учасників цієї ініціативи – це унікальний досвід наукової соціологічної роботи, надбання досвіду нової професії соціолога, інтерв”юєра.

За час свого існування лабораторія провела серію опитувань, які репрезентують політичні процеси в регіоні. Результати опитувань були опубліковані в газеті КВУ “Точка зору”, в бюлетені ХОО КВУ “Політичний портрет Херсонщини”, в альманасі соціальних досліджень “Константи”, в місцевій пресі, висвітлені на численних конференціях, семінарах і круглих столах. Загалом ці результати викликали значний інтерес у громадськості, у фахівців і читачів.

Соціологічна лабораторія ХОО КВУ запрошує всіх, хто цікавиться соціологією, електоральними дослідженнями до співробітництва, проведення спільних досліджень, до участі в опитуваннях у якості керівників проектів, спонсорів, інтерв”юєрів, спеціалістів у галузі обробки даних, аналітиків, просто зацікавлених і небайдужих до долі української демократії людей. Участь у роботі лабораторії стане доброю школою для тих, хто бажає набути професію соціолога, інтерв”юєра, поступити на соціологічний факультет, або в аспірантуру з соціології.

Контактна електронна адреса керівника лабораторії – [email protected]

Україна >>> Херсонська обл.
28 лютого 2004, 14:00